Powołana w 2004 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Właścicieli Kantorów i Lombardów Kantor Polski Spółka Akcyjna ma na celu utworzenie i rozwój ogólnopolskiej sieci usług finansowych działającej w oparciu i na rzecz właścicieli licencjonowanych kantorów wymiany walut.
Spółka oferuje atrakcyjne produkty finansowe takie jak międzynarodowe i krajowe przekazy pieniężne oraz usługi płatnicze, które mają stanowić naturalne uzupełnienie oferty wymiany walut w kantorach oraz stanowić dodatkowe źródło przychodów dla przedsiębiorców rynku walutowego. Zorganizowanie rozproszonego dotychczas rynku obrotu walut i utworzenie ogólnopolskiej sieci usług finansowych pod wspólną marką KANTOR POLSKI S.A. jest niewątpliwie ciekawą szansą rynkową. Jesteśmy przekonani, że nasza sieć może zdobyć przewagę konkurencyjną nad budowanymi przez banki i różnego typu instytucje finansowe sieciami sprzedaży stacjonarnej.
Produkty finansowe, specjalnie dedykowane dla tworzonej przez Spółkę sieci sprzedaży, są wynikiem współpracy z największymi bankami i instytucjami finansowymi działającymi na krajowym rynku jak: Western Union Payment Services Ireland Limited, BRE Bank.
Strategia marketingowa spółki jest ukierunkowana na obsługę dotychczasowych klientów kantorów oraz poszerzenie ich o nowe grupy docelowe. W związku z tym będziemy starali się aby produkty finansowe były dopasowane do potencjalnych oczekiwań klientów. Liczymy na zachowanie bezpośredniego kontaktu personelu kantorów z klientami oraz wysoką jakość obsługi. Zamierzamy maksymalnie wykorzystać atrakcyjną lokalizację kantorów oraz wypracowaną przez nie pozycję rynkową i zaufanie klientów.
Skuteczne wejście na rynek z gamą produktów finansowych oraz dysponowanie odpowiednią infrastrukturą zarządzającą i informatyczną ma na celu, w dalszej perspektywie, wzrost wartości Spółki i jej sieci sprzedaży. Te atuty zamierzamy wykorzystać w przyszłych planach rozwojowych.
W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 30 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r., poz. 1798), dalej jako „Ustawa”, Kantor Polski Spółka Akcyjna (dalej jako: „Spółka”), informuje akcjonariuszy o wprowadzeniu do polskiego porządku prawnego obowiązkowej dematerializacji akcji spółek, która oznacza zastąpienie papierowej formy akcji zapisem elektronicznym w rejestrze akcjonariuszy prowadzonym przez podmiot, o którym mowa w art. 3281 § 2 Kodeksu spółek handlowych w brzmieniu określonym Ustawą.
Zgodnie z wprowadzonymi zmianami moc obowiązujących dokumentów akcji wydanych przez Spółkę wygasa z mocy prawa z dniem 1 marca 2021 r. Po tym dniu akcje nie będą dokumentem potwierdzającym status akcjonariusza, lecz wyłącznie dokumentem dowodowym, niezbędnym do aktualizacji elektronicznego rejestru akcjonariuszy. Natomiast po dniu 1 stycznia 2026 r. nastąpi utrata ochrony praw członkowskich przez akcjonariuszy, których dokumenty akcji nie zostały złożone w spółce i nie zostały ujęte w elektronicznym rejestrze akcjonariuszy.
W związku z powyższymi zmianami, zarząd Spółki wzywa wszystkich akcjonariuszy do złożenia dokumentów akcji najpóźniej do dnia 31 października 2020 r. w siedzibie Spółki: Kantor Polski S.A., ul. Jabłoniowa 20 lok. 405 80-175 Gdańsk tak by mogły być przekształcone w formę zapisu elektronicznego. Złożenie dokumentów akcji w Spółce odbywa się za pisemnym potwierdzeniem wydanym akcjonariuszowi.
Więcej informacji w sprawie dematerializacji akcji można uzyskać pod numerem telefonu: +48 509 965 309.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych Akcjonariuszy/ pełnomocników Akcjonariuszy/ przedstawicieli prawnych Akcjonariuszy oraz osób współuprawnionych do akcji w związku z prowadzeniem rejestru akcjonariuszy
Zapraszamy do KONTAKTU!
W grudniu 2004 roku zarząd firmy przyjął Politykę Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych. Polityka Bezpieczeństwa została opracowana przy współpracy z krakowską firmą posiadającą bogate doświadczenie we wdrażaniu systemów bezpieczeństwa. Polityka Bezpieczeństwa wytycza ogólne cele bezpieczeństwa Spółki, precyzuje zasady ochrony zasobów firmy i zapewnienia ciągłość prowadzonego biznesu, wyznacza ogólne kierunki rozwoju systemów informatycznych oraz potwierdza zapewnienie wsparcia kierownictwa Spółki dla bezpieczeństwa informacji.